Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywający się przed sądem zostali zatrzymani

Popełniający przestępstwa i wykroczenia muszą liczyć się z konsekwencjami swoich działań. Jedną z kar wymierzanych przez sąd dla sprawców czynów karalnych jest m.in. pozbawienie wolności. Skazani przez sąd niejednokrotnie próbują uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. Wcześniej czy później zostają zatrzymani przez policjantów i trafiają za kratki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku zatrzymali na terenie gminy Lidzbark 40-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Zdarzenie miało miejsce w czwartek (2.02.2023 r.). Mieszkaniec gminy Lidzbark przebywał w miejscu zamieszkania. Na mężczyznę Sąd Rejonowy w Działdowie wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, skąd następnie trafi do Oddziału Zewnętrznego w Działdowie Zakładu Karnego w Iławie, gdzie spędzi najbliższy rok za popełnione przestępstwo niszczenia cudzego mienia.

W tym samym dniu patrol prewencji z Działdowa zatrzymał na terenie Działdowa kolejnego poszukiwanego przez sąd. To 33-letni mieszkaniec Działdowa, który ma na sumieniu przestępstwa kradzieży. Osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wkrótce zostanie przekazy pod pieczę funkcjonariuszy służby więziennej. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 8 miesięcy.

(jn/kh)

Powrót na górę strony