Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy rowerzysta i kierująca autem bez uprawnień

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa podczas służby zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem mając 2 promile alkoholu w organizmie oraz kierującą autem, która nie posiadała wymaganych uprawnień do kierowania. Nietrzeźwego rowerzystę policjanci ukarali mandatem, a wobec kierującej samochodem sporządzili dokumentację z wnioskiem o ukaranie.

W środę (01.02.2023 r.) około godziny 17:45 w Działdowie na jednej z ulic policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. 52-latek podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę mieszkańcowi gminy Działdowo, a za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Następnie ten sam patrol policji na trasie Ruszkowo - Uzdowo ujawnił kierującą samochodem osobowym, która nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Do zdarzenia doszło po godzinie 21:45. Również w tym przypadku kierującej Peugeotem 42-latce policjanci udaremnili dalszą jazdę i sporządzili wobec niej dokumentację z wnioskiem o ukaranie.

(jn/kh)

Powrót na górę strony