Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka i córka odpowiedzą za kradzieże w drogeriach

Pracownik ochrony ujął, policjanci zatrzymali. Dwie kobiety kradły towar z półek w drogeriach na terenie Olsztyna. Okazało się, że procederem zajmowała się matka z córką. 34 i 59-latka usłyszały zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwie kobiety zabrały ze sobą kosmetyki, a następnie nie płacąc za towar próbowały opuścić sklep. Obie zostały ujęte przez pracownika ochrony i przekazane interweniującym policjantom. Okazało się, że kradzieży dokonała 59-letnia matka wraz z 34-letnią córką. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że kobiety mają związek z innymi kradzieżami w drogeriach handlowych. Ich łupem padły kosmetyki, perfumy czy produkty dla zwierząt na łączną kwotę prawie 2300 złotych. Część produktów została odzyskana.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 34 i 59-latka usłyszała trzy zarzuty dotyczące kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/kh)

Powrót na górę strony