Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

Po alkoholu, na zakazie, bez uprawnień i bez wyobraźni… wobec takich kierujących interweniowali w ostatni weekend policjanci. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe. Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego policjanci codziennie patrolują ulice i kontrolują kierujących eliminując z ruchu tych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych.

W miniony weekend (27-29.01.2023 r.) policjanci pracowali na miejscu 6 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 104 kolizji drogowych i ujawnili 22 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W sobotę (28.01.2023 r.) przed godz. 16:00 na ul. Wajdy w Bartoszycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 aut. Policjanci z drogówki ustalili, że kierowca peugeota nie zatrzymał
się przed wjazdem na skrzyżowanie lekceważąc znak STOP. Wjechał na ul. Witosa uderzając w prawidłowo jadącego forda. Ta kraksa skutkowała uderzeniem forda w stojące na skrzyżowaniu audi, którego kierowca zatrzymał się przed znakiem STOP. Na sutek zdarzenia pasażerka forda została przewieziona do szpitala. Po badaniach okazało się, że nastolatka nie poniosła poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

46 – latek kierujący peugeotem przyznał policjantom, że nie zauważył znaku STOP i myślał, że ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Mężczyzna poczuwał się do winny za spowodowanie tego zdarzenia. Mieszkańcowi gminy Zabłudów za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł i 12 pkt. karnych. 

 • rozbity pojazd
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • rozbity pojazd
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • rozbity pojazd
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • rozbity pojazd
  Miejsce zdarzenia drogowego

W niedzielę (29.01.2023 r.) po godz. 11:00 policjanci z drogówki na ul. Gdańskiej w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. Za kierownicą siedział 35 – latek, który jak się okazało nie miał uprawnień, bo zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną.
Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Przed godz. 12:00 policjanci z kolejnego patrolu ruchu drogowego w Górowie Iławeckim na ul. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego skodą. Okazało się, że 51 – latek jadący autem jest pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,2 promila alkoholu, a co więcej mieszkaniec Górowa Iławeckiego nie miał uprawnień do kierowania. Jego auto trafiło pod opiekę osoby wskazanej. Mężczyznę czeka odpowiedzialność za przestępstwo i wykroczenie.

Przed godz. 17:00 w Bartoszycach kolejny patrol drogówki skierowany został na ul. Struga, gdzie kierowca opla zderzył się z ogrodzeniem posesji, a następnie uciekł pieszo. Policjanci w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili rysopis mężczyzny i chwilę później go zatrzymali. Mężczyzna był pijany. W jego organizmie było ponad 1,7 promila alkoholu. 35 – latkowi wykonano badanie retrospekcyjne na potrzeby prowadzonego dochodzenia w tej sprawie.  Auto mężczyzny zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Braniewo

W piątek (27.01.2023r.) parę minut po godzinie 17:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, na drodze S-22, na wysokości m. Wielewo. Osobowe audi zderzyło się łosiem, który wtargnął na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Zwierzę niestety nie przeżyło wypadku. Samochodem podróżowały cztery osoby, dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci. Kierujący pojazdem 46-letek z urazem twarzoczaszki został przewieziony do szpitala. Pozostałe osoby również trafiły do szpitala, na szczęście nic im nie dolegało i po badaniu lekarskim zostały zwolnione do domu. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na czas prowadzonych czynności droga S-22 była zablokowana.

Następnego dnia (28.01.2023r.) po godzinie 17:00 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego oraz łosia. Na drodze W504 między Fromborkiem a Narusą kierującemu oplem nie udało się wyhamować i najechał na łosia. Na szczęście w tym przypadku nikt nie został ranny a zwierzę oddaliło się do pobliskiego lasu.

W niedzielę (29.01.2023r.) przed godziną 18:00 do braniewskich policjantów wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem dzikiej zwierzyny. Do tego zdarzenia doszło na drodze powiatowej w okolicy Czosnowa (gm. Płoskinia). W tym przypadku wprost pod koła pojazdu wbiegła sarna. Potrącone zwierzę nie przeżyło. Żadna z osób podróżujący nie odniosła obrażeń.

Trasy wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne. Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zimą zwierzęta przyciąga sól drogowa, którą posypana jest jezdnia. Zdarzenie ze zwierzęciem może być bardzo niebezpieczne. Może wyrządzić szkody nie tylko materialne, ale również zdrowotne dla uczestników ruchu drogowego.

Działdowo

Policjanci ruchu drogowego w sobotę (28.01.2023 r.) na terenie gminy Działdowo w miejscowości Pierławki ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Działdowa kierował pojazdem marki Audi. Podczas policyjnej kontroli i sprawdzania stanu trzeźwości miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 60-latkowi elektronicznie prawo jazdy i przerwali mu dalszą jazdę. On sam trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej rok oraz kara finansowa minimum 5 tysięcy złotych.

Z kolei w niedzielę (29.01.2023 r.) patrol ruchu drogowego zatrzymał w miejscowości Gródki na terenie gminy Płośnica innego kierującego pojazdem marki Audi. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 33-letni działdowianin. W terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/ h mężczyzna pędził mając 106km/h.

Kierującemu Audi policjanci zatrzymali prawo jazdy i ukarali go mandatem i punktami karnymi.

Elbląg

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 166 osób. Odnotowali 8 zdarzeń drogowych. Zatrzymali 77 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 1x 50+). 5 kierowców było w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekordzista to 20-latek jadący oplem. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w Elblągu przy al. Tysiąclecia

Giżycko

W niedzielę (29.01.2023 r.) po godz. 11:00 policjanci z drogówki na ul. Gdańskiej w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. Za kierownicą siedział 35 – latek, który jak się okazało nie miał uprawnień, bo zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną.
Przed godz. 12:00 policjanci z kolejnego patrolu ruchu drogowego w Górowie Iławeckim na ul. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego skodą. Okazało się, że 51 – latek jadący autem jest pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,2 promila alkoholu, a co więcej mieszkaniec Górowa Iławeckiego nie miał uprawnień do kierowania. Jego auto trafiło pod opiekę osoby wskazanej. Mężczyznę czeka odpowiedzialność za przestępstwo i wykroczenie.

Przed godz. 17:00 w Bartoszycach kolejny patrol drogówki skierowany został na ul. Struga,
gdzie kierowca opla zderzył się z ogrodzeniem posesji, a następnie uciekł pieszo. Policjanci
w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili rysopis mężczyzny i chwilę później go zatrzymali. Mężczyzna był pijany. W jego organizmie było ponad 1,7 promila alkoholu. 35 – latkowi wykonano badanie retrospekcyjne na potrzeby prowadzonego dochodzenia w tej sprawie.  Auto mężczyzny zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Gołdap

W ciągu minionego weekendu policjanci z gołdapskiej drogówki ujawnili blisko 60 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Ponad 20 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 49 mandatów karnych, a wobec 3 osób zastosowali pouczenie. Sporządzili także trzy wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci skrupulatnie kontrolowali również stan techniczny pojazdów. W wyniku podjętych działań zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dodatkowo, przez ostatnie trzy dni mundurowi pracowali na miejscu czterech kolizji drogowych.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek (27.01.2023 r.) kilkanaście minut przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej numer 651 między Rogajnami a Pluszkiejmami. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 22-letni kierujący osobowym BMW nie dostosował prędkości do trudnych warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącą osobową mazdą. Siła uderzenia była tak duża, że mazda wpadła do rowu, a BMW dachowało. W obu pojazdach podróżowali tylko kierowcy, którzy byli trzeźwi. Żaden z nich nie potrzebował pomocy medycznej. 22-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 złotych, a do jego konta ewidencyjnego zostało zapisanych 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Tego samego dnia, około godziny 10:00 oficer dyżurny gołdapskich policjantów został poinformowany o tym, że między Marcinowem a Grabowem w przydrożnym rowie znajduje się samochód. Na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów Zespołu Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze obsługujący te zdarzenie drogowe ustalili, że 55-letnia kierująca fiatem straciła panowanie nad autem w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na dach. Kobieta podróżowała sama i była trzeźwa. Na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń. Mundurowi ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Natomiast w niedzielę (29.01.2023 r.) około godziny 2:00 gołdapscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że w Lisach w przydrożnym rowie znajduje się pojazd marki Audi. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna uderzył w drzewo i zatrzymał się w przydrożnym rowie. 36-latek podróżował sam, był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej. Jednak w trakcie czynności legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za spowodowanie zdarzenia drogowego policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 3000 złotych. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień 36-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed Sądem. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Również w niedzielę, około godziny 7:40 w Marcinowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący osobową skodą stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego zjechał na lewą stronę jezdni, uderzył w pionowy znak drogowy, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. W trakcie czynności policjanci ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Kierujący za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Iława

Pierwszego z kierujący zatrzymali policjanci w piątek (27.01.2023 r.) gminie Kisielice. Mężczyzna jechał rowerem mając 0,48 promila alkoholu w organizmie. 60 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem po zgłoszeniu przez świadków policjanci zatrzymali 51 – latka. Zgłaszający oświadczył, że mijał mężczyznę na hulajnodze elektrycznej i wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec Lubawy kierował jednośladem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Natomiast w gminie Kisielice kierujący traktorem nie zatrzymał się do kontroli drogowej a wręcz zaczął uciekać. Podczas patrolu miasta i gminy Kisielice funkcjonariusze zauważyli, że traktor rolniczy holuje bmw, który było bez oświetlenia. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Kiedy użyli sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych kierujący traktorem nie zatrzymał się a wręcz zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdami i po chwili zatrzymali kierującego ciągnikiem. Okazał się nim 21 – latek, natomiast bmw kierował 16 – latek.  21 – latek oświadczył, że poprosił młodszego znajomego, aby ten pomógł mu holować jego auto. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami a 16 – latek za kierowanie pojazdem mechanicznym w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Kolejny kierujący został zatrzymany w sobotę (28.01.2023 r.) w Falknowie podczas pomiaru prędkości. Okazało się, że 33 – latek jechał vw z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i musi zapłacić mandat 1500 zł a jego konto powiększyło się o 13 punktów karnych.

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 24 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym i jeździł oplem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w Rodzonym podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującego porsche. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. W związku z tym, że 34 – latek nie przyjął mandatu to w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany w gminie Iława. Mężczyzna przed godziną 19:00 szedł chwiejnym krokiem drogą krajową nr 16 w samej bluzie i bez odblasków. 27 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem a następnie przetransportowany do miejsca zamieszkania, aby dalej nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym.

Lidzbark Warmiński

W piątek (27.01.2023 r.) o godzinie 15:00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 593 w okolicy miejscowości Wilczkowo. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył pojazd osoby Volkswagen, którego kierującym był 51-letni mieszkaniec Bartoszyc. Samochodem podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 37 i 39 lat. Kierujący z nieznanych na chwile obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. 51-latek z niegroźnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, natomiast pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

 • rozbity pojazd
  Miejsce zdarzenia drogowego

Mrągowo

W sobotę (28.01.2023 r.) przed godz. 11 mrągowscy policjanci ruchu drogowego zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 16. Tam w miejscowości  Marcinkowo 45-letnia kierująca oplem nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył samochodu seat, którym kierowała 75-letnia kobieta. W wyniku uderzenia kierująca samochodem seat z podejrzeniem urazu głowy została zabrana do szpitala w Mrągowie. Ruch na tym odcinku drogi przez kilka godzin był zablokowany, policjanci kierowali podróżujących na objazdy.

Olecko

W sobotę (28.01.2023) po godzinie 18:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gm. Wieliczki. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki VW  Passat nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w nadjeżdżający samochód marki Ford. Na szczęście nikt nie został poszkodowany w tym zdarzeniu. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Następnego dnia (29.01.2023) przed 14:00 policjanci zostali powiadomieni o kolejnej kolizji tym razem na terenie gm. Olecko. Kierująca samochodem osobowym marki Opel nie zachowała należytej ostrożności i odległości podczas hamowania od poprzedzającego samochodu marki Renault, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. W tym zdarzeniu również nikt nie został poszkodowany.

Olsztyn

W piątek (27.01.2023 r.) policjanci z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas służby dokonali pomiaru prędkości pojazdów na ul. Sielskiej w Olsztynie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego seata oraz peugeota jadących z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Zarówno 21-letniemu kierowcy seata, jak i 21-letniemu kierowcy peugeota za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zostało zatrzymane prawo jazdy. Mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy urządzili wyścigi na ulicach Olsztyna zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 złotych, a ich konta zostaną wzbogacone 13 punktami karnymi. Dodatkowo, kierowca peugeota został ukarany mandatem w kwocie 200 złotych za brak obowiązkowego wyposażenia, a kierowca osobowego seata 1500 złotych za nieprawidłowy stan techniczny auta.

W sobotę (28.01.2023 r.) funkcjonariusze na ul. Witosa w Olsztynie zatrzymali do kontroli osobowego forda. Jej powodem było zlekceważenie przez kierującą obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.  Okazało się, że 34-latka wybrała się w podróż, mimo sądowego zakazu. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem. Wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (29.01.2023 r.) policjanci z na jednej z ulic w Dywitach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki kia. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 32-latka w ogólnie nie powinna znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.
Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kobieta odpowie za kierowanie autem bez uprawnień. Jest to wykroczenie za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Pisz

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali aż 4 kierowców jadących pod działaniem alkoholu. Wszyscy wyeliminowani zostali z ruchu w sobotę (28.01.2023 r.) w godzinach od 12 do 15.

Pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci piskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Drygały w gminie Biała Piska. Był to pojazd marki BMW, którym kierował 53-letni mieszkaniec Ełku. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Niespełna godzinę później, w tej samej miejscowości, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierował nim 67-letni mieszkaniec Ełku, który miał niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po godz.14.00 w Białej Piskiej policjanci skontrolowali motorowerzystę. Był to 34-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Czwarty kierujący pod działaniem alkoholu zatrzymany został do kontroli drogowej na terenie gminy Pisz. Był to 41-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości kierujący pojazdem marki Opel, który miał blisko 0,5 promila.

Wiele wskazuje na to, że za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających odpowie 21-letni mieszkaniec piskiej gminy kierujący pojazdem marki Daewoo Lanos. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (29.01.2023 r.) po godz. 13.00. Policjanci mieli podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem środków odurzających. Potwierdził to wstępny test. Kierującemu pobrana została krew do badań. Jeśli analiza krwi wykaże obecność środków odurzających u 21-latka usłyszy on zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków.

Surowe konsekwencje grożą też kierującemu pojazdem marki BMW, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę po godz. 17.00 w miejscowości Grzegorz, w gminie Orzysz. Samochodem tym kierował 24-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Kierowca ten był trzeźwy, ale jechał pomimo orzeczonego mu przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od kwietnia 2022 roku do kwietnia 2023 roku. Złamanie takiego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Szczytno

W piątek (27.01.2023r.) przed godziną 01:00 w Zabielach, gm. Wielbark funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Mundurowi przebadali alkomatem kierowcę. 27-Letni mieszkaniec gminy Wielbark wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. W jego organizmie znajdowało się ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna niebawem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W sobotę (28.01.2023r.) po godzinie 07:00 w miejscowości Dźwiersztyny funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Nissan. Policjanci zweryfikowali dane kierowcy oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 64-letni mieszkaniec gminy Pasym nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Na kierowcę nałożyli mandat karny za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie. Za jazdę samochodem bez uprawnień 64-latek odpowie przed sądem.

Tego samego dnia (sobota, 28.01.2023r.) przed godziną 17:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Paderewskiego w Szczytnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 20-letnia kierująca pojazdem marki Suzuki, omijając prawidłowo zaparkowany pojazd nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Opel, którym kierował 31-latek. Oboje kierujący to mieszkańcy Szczytna. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze nałożyli na 20-latkę mandat karny. 

Również w sobotę (28.01.2023r.) około godziny 18:00 na krajowej 57, między Szymanami, a Szymankami doszło do zderzenia pojazdu ze zwierzyną leśną. Kierująca pojazdem marki Renault, 42-letnia mieszkanka Warszawy uderzyła w sarnę, która wbiegła wprost pod jej pojazd. Kierująca po zderzeniu wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie odniosła obrażeń.

W niedzielę (29.01.2023r.) około godziny 23:00 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku na ulicy Kętrzyńskiego w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Za kierownicą auta siedział 38-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Na miejscu pasażera siedział 31-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Policjanci zweryfikowali dane kierującego, pasażera oraz pojazdu, którym się poruszali. Okazało się, że kierowca posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Węgorzewo

W piątkową noc (27.01.2023r.) oficer dyżurny węgorzewskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie ronda. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali nietypowy widok. Na jezdni, jak by nigdy nic, leżał przykryty kocem mężczyzna, zaś obok znajdowało się rozbite auto. Kiedy funkcjonariusze podeszli do uczestnika zdarzenia to wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie potwierdziło, iż mieszkaniec gminy Budry ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało 21-latek najpierw wspólnie z posiadaczem auta spożywali alkohol, a kiedy ten opuścił warsztat, to młodzieniec zabrał kluczyki od pojazdu m-ki volvo i postanowił przejechać się nim do domu. Jednak spora ilość spożytego trunku uniemożliwiła dojazd do celu. Już po przejechaniu kilometra podróż zakończył na drzewie. Jak się okazało nieodpowiedzialny kierowca, poza tym, że miał w organizmie alkohol, to nie miał uprawnień do kierowania. Właściciel volvo, był bardzo zaskoczony, tym, że jego pojazd został uszkodzony, bo myślał, że stoi w warsztacie. 21-latek usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, kierowania nim w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, jak również spowodowanie kolizji. Mieszkaniec gminy Budry przyznał się do wszystkiego. Jak tłumaczył mundurowym, chciał tylko wrócić samochodem do domu i planował go następnego dnia odstawić do warsztatu.

(mk/jn/js/ich/md/jk/bsz/asz/af/kh)

Powrót na górę strony