Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 46-latek wdarł się do pensjonatu. Odpowie za naruszenie miru domowego i zniszczenie mienia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie interweniowali wobec mieszkańca gminy Szczytno, który zniszczył drzwi wejściowe do pensjonatu i wdarł się do środka. Okazało się, że jego zachowanie spowodowane było ilością wypitego alkoholu. 46-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W poniedziałek (23.01.2023r.) po godzinie 04:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące włamania do nieruchomości na terenie gminy Szczytno. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że do pensjonatu znajdującego się na terenie gminy Szczytno wdarł się mężczyzna. Uszkodził drzwi wejściowe i wszedł do wnętrza budynku. Został ujęty przez właściciela nieruchomości. To 46-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Policjanci zatrzymali mężczyznę. W jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. 46-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczył ilością wypitego alkoholu.

Mieszkaniec gminy Szczytno usłyszał zarzut naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(as/kh)

Powrót na górę strony