Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów. Ponadto przy jednym z nich znaleziono narkotyki. 41 i 42-latek odpowiedzialni są także za kradzieże paliwa z zaparkowanych pojazdów na terenie miasta. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych wpadli na trop dwóch braci, którzy mają związek z kradzieżami paliwa z zaparkowanych aut na terenie miasta. W ubiegły piątek (20.01.2023 r.) 41 i 42-latek zostali zatrzymani na gorącym uczynku, po tym jak włamali się do dwóch busów na ul. Lubelskiej w Olsztynie. Sprawcy z pojazdów ukradli narzędzia oraz elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 24 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali przedmioty, które wróciły już do prawowitych właścicieli. Ponadto policjanci przy 42-latku znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to mefedron, który przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Funkcjonariusze ustalili, że bracia w grudniu 2022 roku dokonali kradzieży paliwa z zaparkowanych ciężarówek na terenie Olsztyna o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Mężczyźni wybierali pojazdy pozostawione w nieoświetlanych miejscach, często w pobliżu zalesionego terenu. Jak wynika z policyjnych ustaleń z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 41 i 42-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Starszy z braci odpowie również za posiadanie narkotyków. Okazało się, że mężczyźni w przeszłości byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu i będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.  Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. W sobotę (21.01.2023) na wniosek Prokuratury Olsztyn-Południe wobec braci zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(aj/kh)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie".  Nagranie przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyznę przez nieumundurowanych policjantów.

Film Prowadzenie_zatrzymanego_24_01_2023.mp4

Pobierz plik Prowadzenie_zatrzymanego_24_01_2023.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.57 MB)

Powrót na górę strony