Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złośliwie niepokoił swoją byłą żonę. Musi zapłacić grzywnę

Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany – właśnie taki zarzut usłyszał 45 – latek. Mężczyzna niepokoił swoją byłą żonę a teraz musi zapłacić 1000 zł grzywny. Kobieta nie mogła dłużej wytrzymać tej sytuacji i poprosiła o pomoc policjantów.

Iławscy policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego wysyła wiadomości, w których niepokoi pokrzywdzoną. Okazało się, że mężczyzna często dzwonił do swojej byłej żony, wysyłał smsy w porze nocnej. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca również śledził kobietę podczas spacerów, nachodził w zakładzie pracy a także wszedł do mieszkania i ukrył się za wersalką. Mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 45 latkowi. Natomiast Sąd Rejonowy w Iławie ukarał go grzywną w wysokości 1000 zł za popełnione wykroczenie.
Przypominamy!
Zgodnie z art. 107 Kodeksu Wykroczeń:
Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

(jk/rj)

Powrót na górę strony