Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną. Sąd zastosował tymczasowy areszt

Na podstawie zgromadzonego materiału, Sąd Rejonowy w Iławie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyzna znęcał się nad kobietą psychicznie jak i fizycznie. Podczas ostatniej awantury złamał jej rękę. Kodeks karny za to przestępstwo w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kobiecie, która przyszła do szpitala, a obrażenia jej ciała wskazują na to, że została pobita. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jak ustalili, kiedy pokrzywdzona jechała ze swoim mężem samochodem ten wszczął awanturę. Gdy mężczyźnie zabrakło argumentów słownych zaczął bić kobietę. 41 – latek wielokrotnie uderzał swoją żonę w głowę, a także uderzał po rękach. Jak ustali policjanci mieszkaniec gminy Iława nie tylko poobijał pokrzywdzonej twarz, ale również złamał jej rękę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad kobietą fizycznie jak i psychicznie, szarpał ją za ciało, ubranie, a także wyzywał. Okazało się również, że 41 – latek odbywał już karę pozbawienia wolności m.in. za uszkodzenie ciała. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Iława i osadzili w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. A Sąd Rejonowy w Iławie zastosował, wobec 41 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec gminy Iława najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za to przestępstwo w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności. 

http://www.niebieskalinia.info/

(jk/kh)

Powrót na górę strony