Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży katalizatorów usłyszał zarzuty

16 zarzutów usłyszał 27-letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna dokonywał kradzieży katalizatorów na terenie powiatu nidzickiego i szczycieńskiego. Ponadto, przemieszczał się osobowym VW, czym ignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i decyzję o cofnięciu uprawnień. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W drugiej połowie 2022 roku (lipiec – sierpień) nidziccy policjanci przyjęli szereg zgłoszeń dotyczących kradzieży katalizatorów na terenie gminy Nidzica i gminy Kozłowo. W trakcie realizacji czynności ustalili, że podobne sytuacje miały również miejsce na terenie Szczytna. Wnikliwa i skrupulatna praca funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie sprawcy przestępstw. To 27-letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna kradł katalizatory, ale nie pogardził również radiem samochodowym, akumulatorem i tablicą rejestracyjną. Swoim działaniem spowodował straty oszacowane przez pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 7000 zł. Ponadto kierował osobowym VW, czym popełniał kolejne przestępstwa, ponieważ z zapisu w policyjnych bazach danych wynikało, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

27-latek usłyszał łącznie 16 zarzutów. 7 z nich dotyczyło przestępstwa kradzieży, 1 usiłowania kradzieży, a 8 naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa mławianinowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ap/rj)

 

 

Powrót na górę strony