Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Podpalił budynek koła łowieckiego, bo rzuciła go dziewczyna. Straty to blisko 60 tysięcy złotych

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mężczyźnie, który podpalił budynek gospodarczy należący do jednego z kół łowieckich. Poszkodowani straty wyliczyli na około 60 tysięcy złotych. Ponadto okazało się, że to nie jedyne podpalenie, którego dopuścił się Grzegorz F. Mężczyzna wcześniej podpalił paśnik, a nawet przydrożne drzewo. Teraz ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci zostali powiadomieni o pożarze budynku gospodarczego położonego na terenie gminy Małdyty, należącego do koła łowieckiego. Poszkodowani wyliczyli straty na około 60 tysięcy złotych. Kryminalni, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności tej sprawy zatrzymali 23-latka, którego podejrzewali o związek z podpaleniem. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Powiedział, że w poniedziałkową noc postanowił podpalić budynek, gdyż rzuciła go dziewczyna. Ponadto okazało się, że Grzegorz F. na początku maja podpalił paśnik przeznaczony dla zwierzyny leśnej, a kilka dni temu przydrożne drzewo. Funkcjonariusze ustalają ponadto, czy podpalając paśnik mężczyzna mógł spowodować realne zagrożenie dla mienia w wielkich rozmiarach.

Jeżeli okaże się, że tak, kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie, a mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony