Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława/Susz: Spacerował po mieście a był poszukiwany. Policjanci zatrzymali 30 - latka

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Mieszkaniec gminy Susz, wobec którego sąd zarządził osadzenie w zakładzie karnym, został zauważony przez tamtejszych policjantów, gdy spacerował ulicami miasta. Został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Policjanci z powiatu iławskiego prawie codziennie zatrzymują osoby poszukiwane przez sąd. Sprawdzają ich miejsca zamieszkania, rozmawiają z rodziną, znajomymi aby ustalić miejsce pobytu poszukiwanego. W 2014 roku w taki właśnie sposób zatrzymali 63 osoby poszukiwane na podstawie listu gończego, natomiast poszukiwanych i zatrzymanych na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym było 112. Każdego dnia funkcjonariusze zapoznają się z listą osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości aby wiedzieć kogo tym razem należy zatrzymać do odbycia kary pozbawienia wolności. 

We wtorek właśnie podczas patrolu miasta, suscy policjanci zatrzymali Karola P. Mieszkaniec gminy Susz spacerował jedna z ulic miasta, kiedy został zauważony przez patrolujących policjantów. Funkcjonariusze znali 30 – latka, gdyż był on wielokrotnie karany m. in. za jazdę pod wpływem alkoholu czy niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądu. Mężczyzna pomimo wyroku sądu nie chciał sam stawić się do zakładu karnego. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Susz, który był poszukiwany na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wydanym przez sąd. Gdy policjanci poinformowali mężczyznę, że zabierają go do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę 2 miesięcy pozbawienia wolności za nie stosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego, nie stawiał oporu. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego.

Powrót na górę strony