Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZPC KWP: Uciekł ze szpitala. Poszukiwacze znaleźli go u rodziny w Olsztynie

Waldemar J. to 49-letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego. Od wielu lat przebywa jednak w szpitalu na Pomorzu, gdzie trafił mając na sumieniu zabójstwo kobiety i próbę zabójstwa współwięźnia w zakładzie karnym. Kilkanaście dni temu podczas spaceru uciekł z placówki. W tym tygodniu sprawa trafiła do policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie. I to właśnie oni znaleźli poszukiwanego u rodziny w Olsztynie.

Waldemar J. w 1997 roku miał zabić kobietę. Siedział za to w więzieniu, gdzie rok później chciał pozbawić życia współwięźnia. Po tym mężczyzna trafił do szpitala. Ostatnio przebywał w placówce na Pomorzu. Na początku maja br. wykorzystał przywilej dwugodzinnego spaceru, przeskoczył przez płot i uciekł.

Sprawa jego poszukiwań trafiła do policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie. I to właśnie oni znaleźli 49-latka u jego rodziny w centrum Olsztyna. Kiedy kryminalni weszli do mieszkania, poszukiwany siedział w kuchni, nie stawiał oporu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna po tym, jak uciekł z placówki, tułał się po lasach, ostatecznie postanowił przyjechać  z odwiedzinami do rodziny.

Policjanci odwieźli go do szpitala.

af

Powrót na górę strony