Olsztyn: Kortowiada 2015. Pierwsze policyjne podsumowanie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kortowiada 2015. Pierwsze policyjne podsumowanie

Policjanci pracujący przy zabezpieczeniu tegorocznej Kortowiady mówią zgodnie – jest lepiej. Mniej zdarzeń kryminalnych, rzadziej policjanci są wzywani do pomocy służbom organizatora. Standardowo już bloczki mandatowe były wykorzystywane najczęściej wobec sprawców picia alkoholu w miejscu publicznym, kilku pijanych musiało trafić do izby wytrzeźwień, zgłoszono kilka kradzieży rzeczy.

Do tej pory impreza przebiega spokojnie. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Oficer dyżurny KMP w Olsztynie przyjął zawiadomienie o zniszczeniu samochodu należącego do jednego z organizatorów imprezy, jak również uszkodzone zostały drzwi wejściowe do sklepu przy ul. Prawocheńskiego. W pierwszym przypadku sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, natomiast w drugiej sytuacji policjanci wyjaśniają okoliczności oraz typują sprawcę przestępstwa.

Samo przejście parady studentów ulicami Olsztyna odbyło się bez jakichkolwiek utrudnień. Policjanci ani razu nie musieli interweniować w związku z zakłóceniem przebieg imprezy.

Do chwili obecnej policjanci ukarali mandatami 49 sprawców wykroczeń, z czego 23 to ci, którzy pili alkohol w miejscu publicznym. Do wytrzeźwienia doprowadzone zostały trzy osoby, a 49 osób zostało pouczonych. Jak podsumowują policjanci pracujący przy zabezpieczeniu święta żaków, w porównaniu do poprzednich juwenaliów tegoroczne wypadają lepiej. Odnotowano mniej zdarzeń kryminalnych, jak również policjanci rzadziej wzywani są do pomocy innym służbom porządkowym.

Wczoraj przed północą służby ruchu drogowego pracowały na miejscu wypadku. Kierujący vw jadąc ulicą Warszawską lewym pasem ruchu nieprawidłowo omijał inny samochód, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa dwóm kobietom chcącym przejść na drugą stronę jezdni. W wyniku tego manewru kierowca vw najechał na dwie 17-latki, które z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala w Olsztynie. Poszkodowane doznały złamań rąk i nóg. Policjanci ruchu drogowego 34-letniemu kierowcy vw zatrzymali prawo jazdy.  

rp/af

Powrót na górę strony