Braniewo: Areszt za zabójstwo matki - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Braniewo

Braniewo: Areszt za zabójstwo matki

Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratura oraz braniewskich policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 31-letniego Krzysztofa S. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo matki. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Wówczas oficer dyżurny został poinformowany, że w jednym z braniewskich mieszkań trwa awantura. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjny patrol. Okazało się, że drzwi wejściowe były zamknięte, funkcjonariusze postanowili więc je wyważyć. Wewnątrz zastali mężczyznę i zakrwawioną kobietę. Policjanci obezwładnili podejrzanego, a następnie przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanej. Po chwili na miejsce przyjechał także zespół pogotowia, który przejął czynności ratownicze. Reanimacja trwała blisko 30 minut. Niestety, lekarz stwierdził zgon 57-latki.

Do późnych godzin  na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki, prokuratorem oraz biegłym z zakresu medycyny sądowej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz narzędzia, które mogły posłużyć mężczyźnie do popełnienia tej zbrodni. Kryminalni rozpytali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Krzysztofowi S. zarzutu zabójstwa 57-letniej matki. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Wczoraj  Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratura oraz braniewskich policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu  na trzy miesiące 31-latka. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...