Niewybuchy znalezione na miejscu budowy obwodnicy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niewybuchy znalezione na miejscu budowy obwodnicy

Nowomiejscy policjanci do czasu przyjazdu saperów zabezpieczali niewybuchy, na które natknęli się pracownicy prowadzący prace drogowe w Kurzętniku. Było to 26 pocisków artyleryjskich i 4 zapalniki.

W środę (12.02.2020) oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odebrał informację o niewybuchach, które miały znajdować się na terenie Kurzętnika. Na miejsce pojechał patrol policji wraz z funkcjonariuszem nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Na nietypowe znalezisko natrafili pracownicy prowadzący tam prace drogowe.

 

  • Zabezpieczone niewybuchy Zabezpieczone niewybuchy
    Zabezpieczone niewybuchy
  • Funkcjonariusze przy zabezpieczonych niewybuchach Funkcjonariusze przy zabezpieczonych niewybuchach
    Funkcjonariusze przy zabezpieczonych niewybuchach
  • Radiowóz i samochód wojskowy Radiowóz i samochód wojskowy
    Radiowóz i samochód wojskowy

Do czasu zabrania pocisków przez patrol saperski miejsce to było zabezpieczone przez policjantów. W czwartek patrol rozminowania zabezpieczył niewybuchy. W sumie odnaleziono tam 26 pocisków artyleryjskich i 4 zapalniki. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli niewybuchy, aby w bezpiecznych warunkach je zneutralizować.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Przypominamy!!!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.

 

(lm/tm)