Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Zorganizowana grupa przestępcza” okradła szkołę. Łupem sprawców padły cukierki czekoladowe

Policjanci otrzymali zgłoszenie od dyrektora szkoły, że w placówce doszło do kradzieży. Zginęły produkty spożywcze na łączną kwotę około 50 zł. Podejrzenia od razu padły na uczniów tej szkoły. Ostatecznie ustalono, że kradzieży dokonało 5 chłopców w wieku od 11 do 16 lat. Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Funkcjonariusze z Pisza otrzymali informację od dyrektora szkoły podstawowej, znajdującej się na terenie gminy, że w placówce doszło do kradzieży. Z ustaleń dyrekcji wynikało, że nieznani sprawcy ukradli  produkty spożywcze na łączną kwotę około 50 złotych.

Dyrektor w trakcie rozmowy z policjantami pracującymi na miejscu zdarzenia, poinformował kto może być sprawcą tej kradzieży.

Okazało się, że za tą sprawą stoi 5 chłopców w wieku od 11 do 16 lat uczących się w tej szkole. Do budynku weszli przez uchylone okno. Do zdarzenia doszło podczas ostatniego długiego weekendu (31.10. – 03.11.2019 r.), kiedy szkoła była zamknięta. Według ustaleń policjantów wynika, że chłopcy dostali się do kuchni, skąd ukradli m.in.: soki i mrożone jagody. Dodatkowo na podłodze funkcjonariusze zauważyli papierki po cukierkach czekoladowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież dokonana przez osoby nieletnie jest czynem karalnym, dlatego też za swoje zachowanie chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

asz/kw