Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Porzucili wędki i schowali się na strychu. Pięciu kłusowników zatrzymanych

Policjanci z Kisielic na gorącym uczynku zatrzymali 5 mężczyzn, którzy nielegalnie poławiali ryby na terenie stawu hodowlanego w Łodygowie. Kłusownicy łowili za pomocą wędek zakończonych hakami, tzw. metodą na szarpaka, posługując się ostrymi kotwicami. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym za nielegalny połów ryb grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (06.10.2019) późnym popołudniem. Dzielnicowy kisielickiego posterunku został powiadomiony o nielegalnym połowie ryb na terenie stawów hodowlanych w Łodygowie. Jak się okazało na miejscu zdarzenia, po interwencji pracownika stawów, kłusownicy porzucili wędzidła, wyłowione ryby, a nawet swoją odzież i uciekli na teren pobliskiej posesji. Na strychu jednego z budynków policjanci znaleźli ukrywających się pięciu mężczyzn, w wieku od 17 do 38 lat, przy których znaleziono sprzęt do kłusownictwa. Wartość strat gospodarstwo rybackie oszacowało na kwotę około 1 200 zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Grożą im kary wysokiej grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

(ap/tm)