Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po alkoholu wsiedli za kierownice pojazdów. Zostali wyeliminowani z ruchu

Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się kierować mimo wcześniej wypitego alkoholu. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie.

Lidzbark Warmiński:

W minioną sobotę (05.10.19), kilka minut przed 9:00 rano lidzbarski patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej na ulicy Olsztyńskiej kierującą osobowym volkswagenem. Uwagę mundurowych zwrócił brak włączonych świateł mijania w pojeździe. Samochodem kierowała 55-letnia mieszkanka powiatu bartoszyckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca pasatem  jest w stanie nietrzeźwości z wynikiem niespełna 1,5 promila alkoholu.

Mundurowi uniemożliwili dalsza jazdę 55-latce, a jej pojazd przekazali osobie wskazanej przez kierującą. Kobieta przyznała policjantom, że zanim wsiadła za kierownicę pojazdu wypiła 5 piw.

Odpowiedzialności nie uniknie też 59-letni rowerzysta. Mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński zwrócił uwagę patrolu ruchu drogowego swoim stylem jazdy. Mężczyzna z trudem utrzymywał podczas jazdy równowagę. Przeprowadzone badanie potwierdziło obecność u 59-latka blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Bartoszyce:

W sobotę 5 października br., przed 22:00 policjanci z Bisztynka w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali kierującego VW Passatem do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział kompletnie pijany 45-latek. W jego organizmie były ponad 3 promile alkoholu. Okazuje się, że mężczyzna nigdy nie miał uprawnień i został zatrzymany przez policjantów już 3 raz w tym roku. Dwa akty oskarżenia 45-latka za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości są już w Sądzie Rejonowym w Biskupcu, niebawem trafi tam 3. Mężczyzna musi liczyć się z karą pozbawienia wolności i dożywotnim zakazem kierowania.

Również w piątek przed po 23:00 policjanci z bartoszyckiej prewencji na ul. Boh. Warszawy w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem, 46-latek miał w organizmie 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Kolejny pijany kierujący został zatrzymany w niedzielę 6 października po 9:00, dzięki obywatelskiemu zawiadomieniu. Wynikało z niego, że trasą Bisztynek – Bartoszyce nietrzeźwy mężczyzna jedzie oplem z dzieckiem.  Policjanci z bartoszyckiej drogówki zauważyli opisane auto i zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Niestety przekazane przez anonimową osobę informacje potwierdziły się. 40 – latek jadący ze swoim dzieckiem i miał w organizmie 0,65 ‰ alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Działdowo:

W piątek (4.10.2019r.) wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym jadąc autem od jednej do drugiej strony jezdni, co mogło wskazywać, że najprawdopodobniej znajduje się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd w miejscowości Gralewo Stacja do kontroli drogowej. Pojazdem kierował 53-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Fiat Seicento mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy.

Szczytno:

W piątek parę minut przed 7:00 w miejscowości Świętajno szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 62-latka poruszającego się jednośladem ponad 1,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec gminy Świętajno został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Mężczyznę przekazano pod opiekę rodzinie.

W sobotę (05.10.2019 r.) w Szczytnie na ulicy Polskiej policjanci ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki chcąc przeprowadzić kontrolę drogową wydali kierującemu fiatem sygnał do zatrzymania się. Mimo to kierujący pojazdem nie zamierzał się zatrzymać, a wręcz przeciwnie przyspieszył i zaczął uciekać. Po trwającym kilka kilometrów policyjnym pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę poza granicami Szczytna. Gdy nie mógł już kontynuować ucieczki samochodem, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Okazało się, że za kierownicą fiata siedział kompletnie pijany mężczyzna. W organizmie 35-letniego mieszkańca gminy Szczytno krążyły prawie 2 promile alkoholu. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu 35-latek za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli drogowej.

Teraz 35-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Elbląg:

W miniony piątek przy ul. Stoczniowej został zatrzymany mężczyzna, który kierował ciężarowym Iveco. U 58-latka, po zbadaniu go alkotestem stwierdzono 1,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Teraz usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(mk/mk/jn/aw/kn/rj)