Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradziony rower zanim właścicielka się zorientowała, że go straciła

Ełccy kryminalni odzyskali skradziony rower i ustalili sprawcę, zanim właścicielka zgłosiła jego kradzież. Ustalony w tej sprawie jako sprawca zamieszania 13-letni mieszkaniec Ełku odpowie za swoje zachowanie przed sądem

W miniony wtorek (10.09.2019) policjanci z ełckiego wydziału kryminalnego po raz kolejny udowodnili swoim działaniem, że dobra ,,praca w terenie” połączona z dużym zaangażowaniem w służbie przynoszą bardzo dobre rezultaty.

Policjanci prowadząc rozpoznanie w zakresie przestępczości przeciwko mieniu, na jednym z ełckich osiedli zwrócili uwagę na dwóch chłopców, stojących przy rowerach. Jeden z nich widząc zbliżających się policjantów odrzucił rower i zaczął uciekać. W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze ustalili, że porzucony jednoślad został skradziony tego samego dnia przez 13-letniego uciekiniera z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Okazało się również, że fakt kradzieży roweru nie został jeszcze zgłoszony policjantom przez jego właścicielkę. Rower o wartości 1100 zł został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Ełku, gdzie czekał na odbiór przez właścicielkę. Ta zgłosiła się do jednostki w Ełku dzień później, celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie. W trakcie czynności dowiedziała się, że skradziony rower jest już w komendzie i czeka na odbiór. Oczywiście zgłaszająca była niezwykle zaskoczona takim rozwojem sytuacji w sprawie. Natomiast 13-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie. Całość materiałów zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.

(rb/tm)