Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzone ogrodzenie posesji, zniszczony słupek i auto po kontakcie ze zwierzyną leśną – to skutki kolizji, do których doszło minionej doby

W czasie gdy pogoda bardzo szybko się zmienia, wsiadający za kierownicę pojazdów powinni być bardziej skoncentrowani i zachować szczególną ostrożność. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy - dla każdego jest miejsce na drodze, a jezdnia to nie tor wyścigowy.

Na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Działdowo – Lidzbark w miejscowości Wielki Łęck, BMW wjechało w ogrodzenie jednej z posesji.  Na miejsce skierowano policyjny patrol, który ustalił, że kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze na skutek czego pojazd wypadł z pasa jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci ukarali mężczyznę dwukrotnie mandatami po 500 zł i punktami karnymi, a także zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na jego uszkodzenia pokolizyjne.

Patrol drogówki wyjaśniał również okoliczności zdarzenia ze zwierzyną leśną. Na trasie prowadzącej z miejscowości Burkat do miejscowości Kleczkowo kierująca pojazdem marki Suzuki przejeżdżając przez kompleks leśny uderzyła w jelenia, który nagle wybiegł na drogę z lasu. Zwierzę , a mieszkance Działdowa, z uwagi na powstałe uszkodzenia, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

W Działdowie z kolei policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym słupku. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol prewencji ustalił, że kierujący pojazdem marki Renault Master mieszkaniec powiatu wołomińskiego przejeżdżając ulicą Zamkową w Działdowie podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w dojazd do Urzędu Miasta uderzył prawą stroną swojego pojazdu w stojący murek klinkierowy, który uległ uszkodzeniu. Zdarzenie to miało miejsce dzień wcześniej w godzinach wieczornych. Policjanci dotarli do sprawcy zdarzenia i ukarali go mandatem i punktami karnymi.

(jn/rj)