Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niósł metalowe rusztowania na złom - został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów

Orneccy policjanci prewencji zatrzymali sprawcę kradzieży metalowych elementów rusztowania. 48-letni sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku w momencie, gdy ten niósł „swój łup” na złom z zamiarem jego sprzedaży.

Do zdarzenia doszło wczoraj (tj. 09.09.2019 r.) około godziny 10:00. Orneccy policjanci podczas patrolowania jednej z ulic miasta, zauważyli mężczyznę niosącego metalowe elementy rusztowania. Po wylegitymowaniu i krótkiej rozmowie okazało się, że nie są wcale jego własnością i pochodzą z pobliskiej budowy, gdzie ocieplany jest blok. 48-latek oznajmił policjantom, że znalazł je na śmietniku i chciał je sprzedać na pobliskim złomie.

Właściciel rusztowań dowiedział się o kradzieży dopiero od orneckich policjantów. Wartość strat wycenił na 560 zł. Jeszcze wczoraj odzyskał skradzione mienie.

Mężczyzna był pod działaniem alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Podejrzewany noc spędził w policyjnym areszcie.  Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty przestępstwa kradzieży.

Za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.   

bm/kw