Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze mają nadzieję. Poszukiwani zatrzymani przez policjantów

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania, czy posługiwanie się fałszywymi danymi nie są dla nich przeszkodą.

Ostróda

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób, dzisiaj rano  zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Ostróda. Mężczyzna od marca br. poszukiwany był  listem gończym. 27-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Holandii. Gdy wrócił do domu na urlop został zatrzymany.

27-latek przed kilkoma laty został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i nie wywiązał się z wyroku sądu. Mężczyzna miał opłacić grzywnę i tego nie zrobił. Z tego powodu sąd zaległą grzywnę zamienił na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Pisz

W czwartek (11 lipca br.) policjanci z Pisza, Orzysza i Rucianego-Nidy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania.

Pierwszy z zatrzymanych, to 56-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2017 roku. Wówczas to mężczyzna kierował pojazdem marki Opel Astra mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Za nieuiszczenie orzeczonej kary grzywny 56-latek najbliższe 40 dni spędzi w zakładzie karnym.

Kolejny poszukiwany zatrzymany został przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Orzyszu. To 23-letni mieszkaniec tego miasta, który także został skazany przez sąd za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Zdarzenie to miało miejsce w maju 2018 roku. Tego dnia mężczyzna siedział za kierownicą vw sharana mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

23-latek trafi do zakładu karnego. Sąd zamienił mu bowiem orzeczoną karę grzywny, której nie opłacił, na 75 dni kary pozbawienia wolności.

Na sześć miesięcy trafi do zakładu karnego także 25-letni mieszkaniec Rucianego-Nidy. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w Warszawie. Skazany został bowiem za popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Działdowo

Dzisiaj w nocy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli na jednej z ulic w Działdowie poszukiwanego przez tamtejszy sąd. To 28-letni mieszkaniec Działdowa, który ma do odbycia karę bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Policjanci zatrzymali i doprowadzili mężczyznę do komendy policji w Działdowie. Jeszcze dzisiaj 28-latek zamieni pomieszczenie policyjne na celę zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa kradzieży.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za przestępstwo kradzieży sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli przestępca działa w warunkach tzw. recydywy grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

ak/asz/jn/in