Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Nowe Miasto Lubawskie

Kolejny raz dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu zatrzymano nietrzeźwego kierującego

Nowomiejscy policjanci dzięki zgłoszeniu od przypadkowego świadka zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kierownicę matiza pomimo tego, że był nietrzeźwy i spowodował kolizję. Jakby tego było mało posiada on także aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ze swojego zachowania będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziś nad ranem, około godziny 4.30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji, która miała miejsce na ul. Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim. Z relacji zgłaszającego mężczyzny wynikało, że jechał autem od strony Kurzętnika do Nowego Miasta Lubawskiego i w pewnym momencie zauważył, że kierujący daewoo matizem jadący z przeciwnego kierunku  zjechał na środek jezdni i uderzył w wysepkę rozdzielającą pasy, na której znajdowało się przejście dla pieszych. Następnie uderzył w dwa znaki drogowe wyrywając je u nasady.  Wyrwany element znaku uderzył w auto zgłaszającego mężczyzny.

Widząc to, zgłaszający zatrzymał swój samochód i podszedł do kierującego matizem. Od razy poczuł od niego zapach alkoholu. Zawiadomił więc policjantów.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. 32-letni kierujący daewoo miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie ponownie stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.

Przypominamy!

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

lm/in