Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Rowerem do wolności” za nami

W dniach 13 - 14 maja 2019 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie odbył się Finał Wojewódzkiego Turnieju BRD „Rowerem do wolności” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi przedstawiciele powiatów naszego regionu zaprezentowali doskonałe umiejętności i wiedzę.

W dniach 13 - 14 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem "Rowerem do wolności". Organizatorzy turnieju chcieli zaprezentować rzeczywisty wpływ rowerów na historię Polski i walkę o niepodległość (m.in. w czasie wojny), ale także pokazać, że rower w obecnych czasach daje również wolność i radość ale tę bardziej mentalną, mającą związek ze stylem życia.

W pięknej oprawie najstarszej iławskiej szkoły, reprezentantów powiatów naszego województwa przywitali gospodarze i znamienici goście.  Korzystając z faktu, że do Iławy przyjechało wielu nauczycieli z naszego województwa zostało przeprowadzone dla nich także szkolenie na temat organizowania wycieczek rowerowych.

Natomiast przed szkołą na dzieci i młodzież uczestniczącą  w turnieju czekało wiele atrakcji, w tym pokaz sprzętu wojskowego, a w szkole poczęstunek włącznie z popcornem i watą cukrową.

Miasteczko ruchu, tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy

W poniedziałek, jak i we wtorek na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie w pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy, po czym rozgrywały się konkurencje sprawnościowe: jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i starsi koledzy – gimnazjaliści, prezentowali doskonałe umiejętności jazdy na rowerze. Tor przeszkód pokazywał, jak wspaniale ci młodzi ludzie opanowali jednoślad. Tu nie ważny był czas pokonania przeszkód - ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi, oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, każdy z uczestników starał się, by bezbłędnie przejechać tor przeszkód, co było nie lada wyczynem, gdyż składał się z 250 drobnych i 8 dużych elementów..

W miasteczku ruchu drogowego, które znajduje się na sąsiedniej ulicy, uczniowie mieli do pokonania tor będący odzwierciedleniem zachowania w normalnym ruchu drogowym. Musieli stosować się do znaków, jechać zgodnie z przepisami, które obowiązują rowerzystów. Zmagania obserwowali iławscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Mimo, że pogoda niezbyt dopisywała młodym cyklistom, dawali z siebie wszystko.

Jedną z konkurencji turniejowych było także zadanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy potrąconemu rowerzyście, czy uczestnikom wypadku drogowego, którzy samochodem uderzyli w drzewo. Także z tym zadaniem drużyny poradziły sobie bardzo dobrze - wszak to najlepsi z każdego powiatu.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji  wyłoniono zwycięzców.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie turnieju

We wtorek, jak i w środę na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na miejscu  pojawili się znamienici goście, by docenić umiejętności  i znajomość bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym przez młodych reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Po przemówieniach i gratulacjach złożonych przez gości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Szkoły podstawowe

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci powiatu iławskiego.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 1 Iławie składzie: Natalia Rucińska, Maciej Kwietko-Będnowski, Wiktoria Markowska oraz Szymon Majewski.

Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w składzie: Olga Pietrowicz, Roksana Chmielińska, Marcel Wiśniewski oraz Aleksander Ciężki.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim w składzie: Roksana Cegielska, Nikola Styborska, Adrian Domżalski, Mateusz Kowalski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wśród reprezentantów szkół podstawowych  został Maciej Kwietko-Będnowski ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Iławie.

Szkoły gimnazjalne

Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych i gimnazjalistów zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w składzie: Kinga Gniździńska, Michał Grzebski oraz Wiktoria Wiśniewska.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej w Mrocznie w składzie: Patrycja Raszkowska, Patrycja Mikczyńska oraz Maciej Żuralski.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie w składzie: Wiktor Caban, Mateusz Ługiewicz oraz Aleksandra Trzmielewska.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju została Kinga Gniździńska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Wojewódzkiego Finału Turnieju BRD serdecznie gratulujemy i przypominamy, że już za miesiąc odbędzie się Finał Ogólnopolski Turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjalnych.

jk/in

 • Rozpoczęcie turnieju - w rzędzie stoją policjanci nadzorujący przeprowadzenie turnieju, sędziowie, organizatorzy, goście
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - rozpoczęcie turnieju
 • Siedząca przy stole uczestniczka turnieju podczas testu wiedzy
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - test wiedzy
 • Uczestnik turnieju jadący rowerem po torze przeszkód
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - tor przeszkód
 • Uczestnicy turnieju w miasteczku ruchu drogowego
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - miasteczko ruchu drogowego
 • Jedna z grup uczestników turnieju na stanowisku pierwszej pomocy
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
 • Grupowe zdjęcie - na podium stoją 3 drużyny zwycięskie spośród szkół podstawowych
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - zwycięzcy spośród szkół podstawowych
 • Grupowe zdjęcie na podium stoją 3 zwycięskie drużyny pośród szkół gimnazjalnych
  Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - zwycięzcy spośrd szkół gimnazjalnych