Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia. Jak się później okazało, był on również poszukiwany przez sąd

Zastępca naczelnika wydziału patrolowo-interwencyjnego i ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia, bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa. Oprócz tego 22-latek był także poszukiwany przez szczycieński sąd do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za oszustwo.

W sobotę około godziny 17.00 podkom. Andrzej Andraczek będąc w czasie wolnym od służby, na ul. Skłodowskiej w Szczytnie zauważył młodego mężczyznę, który bez żadnego powodu kopnął w zaparkowanego przy ulicy opla. Policjant od razu zareagował. O zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki policji, zaparkował swój pojazd i ruszył za podejrzanym. Sprawca niczego nie przeczuwając szedł dalej chodnikiem. W pewnym momencie zaczął uciekać. Funkcjonariusz widząc to podjął za nim pościg, zatrzymując go kilkanaście metrów dalej. Jak się okazało, 22-latek oprócz zniszczenia mienia – wgniecenia karoserii w oplu, był również poszukiwany przez szczycieński sąd do obycia kary pozbawiania wolności w wymiarze 1 roku i 8 miesięcy za przestępstwo znęcania się oraz oszustwa.

Mieszkaniec Szczytna w czasie popełnienia przestępstwa miał w organizmie ponad promil alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 22-latek przyznał się do zniszczenia mienia i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w odosobnieniu mając czas na przemyślenie swojego postępowania.

Policjanci już niejednokrotnie udowodnili, że nawet, jeżeli są po służbie to w dalszym ciągu zależy im na tym, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie. Reagują na wszelkie przejawy zagrażające czy to życiu ludzkiemu czy też mieniu.

aw/in