Uszkodził domofon – sprawcę zatrzymali policjanci - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Elbląg

Uszkodził domofon – sprawcę zatrzymali policjanci

53-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po krótkim pościgu. Jest podejrzany o uszkodzenie domofonu w pobliskiej klatce schodowej. Wartość urządzenia oszacowoano na 700 złotych. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Była godzina 8.55 w niedzielę, gdy policyjny patrol prewencji został skierowany przez oficera dyżurnego na ul. Słoneczną w Elblągu. Tam miało dojść do uszkodzenia domofonu w drzwiach prowadzących na klatkę schodową. Na miejscu policjanci nie zastali już sprawcy, ale ustalili jak wygląda i w co był ubrany. Kilkaset metrów dalej natknęli się na mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który z kolei widząc radiowóz zaczął uciekać. Policjanci dogonili go i zatrzymali.

Okazał się nim 53-latek. Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, co nim powodowało, że wyrwał panel domofonu wraz z kablami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Szkodę oszacowano na 700 złotych. Mężczyzna odpowie więc za popełnienie przestępstwa. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kn/in