Na trzy miesiące trafił do aresztu - odpowie za rozbój - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na trzy miesiące trafił do aresztu - odpowie za rozbój

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 18-latka, który podejrzany jest o rozbój. Napastnik swoją ofiarę sterroryzował nożem zabierając z portfela pieniądze w kwocie 50 zł. W wyniku skutecznej pracy funkcjonariuszy kryminalnych po 3 dniach od zdarzenia podejrzany był już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło w sobotę (06.04.2019 r.) w godzinach popołudniowych w Szczytnie przy ul. Polskiej. Po godzinie 19.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został poinformowany o rozboju. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy stał na chodniku razem z kolegą, podszedł do nich nieznany im mężczyzna, a następnie kierując w ich stronę nóż zażądał wydania pieniędzy. Z uwagi na fakt, iż tylko jeden z nich był w posiadaniu pieniędzy, okazał on portfel w którym znajdował się banknot o nominale 50 zł. Sprawca zabrał pieniądze z portfela, po czym oddalił się.

Szczycieńscy policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawcy i zatrzymania go. W wyniku czynności ustalono, że sprawcą rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest 18-letni mieszkaniec Szczytna. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania 18-latek nie przyznał się do zarzucanemu mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności do 15.

(aw/rj)

  • Zatrzymany mężczyzna w policyjnej celi