Vader - policyjny pies odwiedził dzieci - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Vader - policyjny pies odwiedził dzieci

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim odwiedził nietypowy gość .Vader - to policyjny pies, który zaprezentował się dzieciom pod opieką swojego przewodnika. Oprócz rozmów na temat zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem, uczniowie szkoły mogli zobaczyć pokaz tresury oraz ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa, a także obrony przewodnika.

Z troski o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, dzielnicowy z Prostek w Szkole Podstawowej w Rożyńsku Wielkim zorganizował  spotkanie z przewodnikiem i psem służbowym. St. sierż. Daniel Buraczewski (przewodnik psa policyjnego) opowiadał dzieciom jak należy się zachować w kontakcie z psem. Dzieci dowiedziały się o konieczności szacunku i opieki nad zwierzętami, ale także o niewłaściwych zrachowaniach - drażnieniem psa czy przesadną ufnością.

Ważne jest, żeby dzieci wiedziały jakich postaw psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Głównym celem spotkania było jednak poznanie zasad właściwego zachowania się w kontaktach z agresywnymi pasami. Dzieci poznały bezpieczną postawę „żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku zwierzęcia. Przewodnik opowiedział również o specyfice pracy policyjnych psów – o ich szkoleniu, pracy i codziennej pielęgnacji.

Dodatkowo dzielnicowy przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jakie obowiązują pieszych i rowerzystów.

aj/kw

  • spotkanie przewodnika psa z dziećmi ze szkoły podstwowej
  • spotkanie przewodnika psa z dziećmi ze szkoły podstwowej
  • spotkanie przewodnika psa z dziećmi ze szkoły podstwowej