Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Elbląg

Zagroził nożem ekspedientce, po czym zabrał skrzynkę piwa. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Policjanci zatrzymali 33-latka, który trzymanym w ręku nożem zagroził ekspedientce sklepu, po czym zabrał z niego… skrzynkę piwa. Mężczyzna przez sąd został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozpoczęła się w sobotę. Do jednego ze sklepów spożywczych przyszedł mężczyzna, który chciał oddać butelki po piwie – ekspedientka odmówiła przyjęcia. Wówczas mężczyzna rozzłoszczony odgrażał się, że zaraz przyjdzie tu jego kolega i „zrobi w tym sklepie porządek”. I kolega przyszedł… awanturował się, wyzywał i poszedł. Po chwili wrócił w bluzie z kapturem uzbrojony w nóż. Zagroził ekspedientce, po czym zabrał ze sklepu skrzynkę piwa.

Kryminalni zatrzymali napastnika następnego dnia po zdarzeniu. 33-latek był już wcześniej notowany i odbywał karę pozbawienia wolności. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wkrótce ponownie stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach tzw. recydywy. Czas do rozprawy spędzi w tymczasowym areszcie.

kn/in

  • Policjant prowadzi podejrzanego o rozbój, który na rękach ma założone kajdanki
    Zatrzymany 33-latek