Policjanci szkolili ratowników medycznych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Węgorzewo

Policjanci szkolili ratowników medycznych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie spotkali się po raz kolejny z ratownikami medycznymi. Tematem głównym szkolenia były sposoby radzenia sobie z agresywnymi pacjentami. Nie zabrakło również zagadnień związanych z bezpieczeństwem osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym. Dzielnicowy z profilaktykiem promowali także zawód policjanta.

Problem agresji pacjentów skierowanej przeciwko ratownikom medycznym jest znany w całej Polsce, a akty najbardziej brutalne znalazły swój finał w ogólnopolskich mediach. Stąd też pomysł, aby przybliżyć ratownikom medycznym problematykę związaną z tymi zagrożeniami.

Dzielnicowy z profilaktykiem po raz kolejny spotkali się z ratownikami medycznymi w ich siedzibie przy ul. 3-go Maja w Węgorzewie. Policjanci przybliżyli ratownikom problematykę odpowiedniego zgłaszania interwencji oficerowi dyżurnemu, opowiedzieli o sposobach chronienia zdrowia i życia podczas wykonywania obowiązków służbowych. Bardzo ważną kwestią, o której wspominali było to, że podczas podejmowania działań ratunkowych korzystają oni z uprawnień  funkcjonariusza publicznego. W związku z tym wszelkie objawy agresji od słownego znieważenia, aż po czynną napaść podlegają odpowiedzialności karnej. 

W dalszej kolejności spotkania policjanci apelowali  o to, by każdy pieszy, także ten przemieszczający się w obszarze zabudowanym nosił element odblaskowy dbając w ten sposób o  wspólne bezpieczeństwo.

Następnie funkcjonariusze zachęcali przybyłych na spotkanie do korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz przedstawili zebranym, w jaki sposób działa aplikacja, czemu służy to policyjne narzędzie i w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź inne niepożądane zjawiska.

Prowadzący spotkanie zaprezentowali również wymogi, jakie musi spełnić kandydat do Policji oraz omówili jak wygląda proces rekrutacji. Przedstawili również możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego.

af/in

  • Dwoje policjantów i ratownicy medyczni
    Spotkanie policjantów z ratownikami medycznymi