Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Znęcał się nad rodzicami. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 35-latkowi. Mężczyzna znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad rodzicami. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 35-latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Mieszkaniec gminy Iława będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał, prowokował do kłótni, uniemożliwiał spoczynek nocny trzaskając drzwiami i uderzając przedmiotami. Rodzice 35-latka stwierdzili, że mają dość i o wszystkim postanowili poinformować policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, jak również przesłuchali świadków.  Ustalili, że takie zachowanie 35-latka trwało od dłuższego czasu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut mężczyźnie. Już wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Kodeks karny za znęcanie się w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.

jk/in