Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali zawód policjanta oraz mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Funkcjonariusze szczycieńskiej jednostki policji rozmawiali z młodzieżą szkół podstawowych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przybliżali pracę policjantów. W trakcie spotkania omówili również etapy rekrutacji do policji.

Dzielnicowi ze szczycieńskiej jednostki policji - asp. szt. Dariusz Berendt, st. asp. Justyna Samsel-Hryszkiewicz, mł. asp. Paweł Czarnota, sierż. szt. Karol Ponikiewski, sierż. szt. Tomasz Compa - policjant ds. profilaktyki Wydziału Prewencji oraz asp. szt. Anna Walerzak – oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie spotkali się z młodzieżą szkół podstawowych z terenu powiatu szczycieńskiego. Tematy jakie poruszali policjanci dotyczyły w szczególności bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz to, co najbardziej zainteresowało młodych ludzi - pracy w policji, a w szczególności zasady rekrutacji, predyspozycje jakie powinna posiadać osoba ubiegająca się o wstąpienie do służby oraz praca poszczególnych wydziałów. 

Mł. asp. Paweł Czarnota oraz sierż. szt. Karol Ponikiewski – dzielnicowi gminy Szczytno przypomnieli młodzieży o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Zwrócili uwagę na to, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Rozmowy na temat odpowiedzialności karnej nieletnich uświadomiły młodzież, że pomimo ich młodego wieku również ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie, a to, co robią teraz, zaprocentuje w ich przyszłości. Podczas rozmów uczniowie stwierdzili, że o pewnych konsekwencjach łamania prawa po prostu nie byli świadomi, jednakże teraz, po tak cennej lekcji jaką przeprowadzili asp. szt. Dariusz Berendt, st. asp. Justyna Samsel-Hryszkiewicz oraz asp. szt. Anna Walerzak  będą starali się przestrzegać obowiązujących przepisów.

Najwięcej pytań podczas spotkań dotyczyło pracy w policji. Zebrani chętnie zadawali pytania, na które policjanci na bieżąco udzielali odpowiedzi. Funkcjonariusze podkreślali, że praca w Policji choć wymagająca - to daje naprawdę dużo satysfakcji, gdyż na co dzień niesie pomoc drugiemu człowiekowi.  

(aw/rj)

 

 

 

  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami