Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Pobił sąsiada "bo jest nowobogacki i się panoszy". Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie w sprawie 32–latka. Mężczyzna podejrzany jest o to, że bez powodu groził sąsiadowi, po czym zaczął go bić. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie w sprawie zachowania pewnego 32-latka. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna przyszedł do jednego z lokalnych sklepów, a kiedy przed nim zauważył sąsiada zaczął mu grozić. Kiedy zabrakło mu argumentów słownych mieszkaniec gminy Iława zaczął bić pokrzywdzonego. Po chwili jednak całe zdarzenie przeniosło się do sklepu. Dzięki reakcji świadków sprawca został odsunięty od pokrzywdzonego, który mógł wrócić do domu.  W związku z powyższym mężczyzna postanowił o wszystkim poinformować policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty mężczyźnie. Jak oświadczył 32–latek pobił sąsiada "bo ten jest nowobogacki i się panoszy".

Kodeks karny za samo spowodowanie uszczerbku na zdrowiu o charakterze chuligańskim przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(jk/tm)