Węgorzewo: W lateksowej rękawiczce ukrył narkotyki - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Węgorzewo

Węgorzewo: W lateksowej rękawiczce ukrył narkotyki

Węgorzewscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 31-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej. W jego pojeździe, w jednym ze schowków mundurowi znaleźli lateksową rękawiczkę wypełnioną woreczkami strunowymi. Zatrzymany oświadczył, że to narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (10.02.2019) około godziny 3.00 węgorzewscy policjanci w trakcie pełnienia służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Szybko wyjaśnił się powód. Policjanci znaleźli w jednym ze schowków pojazdu lateksową rękawiczkę, z nietypową zawartością tj. woreczkami strunowymi. Kierowca od razu przyznał się, że woreczki wypełnione są narkotykami. Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a za handlowanie nimi nawet do 8 lat więzienia.

af/in