Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko, Ostróda: Policjanci i pracownicy policji przyłączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”

Głównym założeniem akcji „Szlachetna Paczka” jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W „Szlachetnej Paczce” darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jednym z  najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

Olecko

Do akcji włączyli się także policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy i przygotowali paczkę na podstawie szczegółowej listy potrzeb. Wśród przygotowanych prezentów znalazła się żywność, środki czystości, odzież, a także bardzo potrzebna ofiarowywanej rodzinie - nowa lodówka. W minioną sobotę (08.12.2018 r.) wszystkie prezenty zostały spakowane i przekazane mieszańce Olecka.

  • Szlachetna Paczka 2018 - Olecko Szlachetna Paczka 2018 - Olecko
    Szlachetna Paczka 2018 - Olecko
  • Szlachetna Paczka 2018 - Olecko Szlachetna Paczka 2018 - Olecko
    Szlachetna Paczka 2018 - Olecko

Ostróda

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym do akcji przyłączyli się wspólnie policjanci i pracownicy cywilni ostródzkiej komendy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Zebrane wspólnie środki pozwoliły na zakup opału na zimę, środków chemicznych, kosmetycznych oraz żywności potrzebującej mieszkance naszego powiatu. "Szlachetna paczka" została przekazana w sobotę (08.12.2018). To bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.

  • Szlachetna Paczka 2018 - Ostróda Szlachetna Paczka 2018 - Ostróda
    Szlachetna Paczka 2018 - Ostróda

(jsz/ab/tm)