Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Dzielnicowy ustalił dane i miejsce przebywania podejrzanego o rozbój – 33-latek został zatrzymany

Dzięki zapisowi z kamer monitoringu, znajomości terenu oraz mieszkańców, dzielnicowy ustalił dane oraz miejsce przebywania podejrzanego o rozbój. 33-latek uderzył pokrzywdzonego w twarz, po czym zabrał mu torbę podróżną i kazał kupić sobie bilet na pociąg. Mężczyźnie za przestępstwo popełnione w warunkach tzw. recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okolicach dworca. Nieznany sprawca podszedł do pokrzywdzonego, po czym uderzył go w twarz, a kiedy ten upadł  zabrał mu torbę podróżną. Następnie oświadczył, że jak pokrzywdzony chce ją odzyskać, to ma mu kupić bilet kolejowy do miejsca, gdzie zażąda. Pokrzywdzony się zgodził i mężczyźni poszli na dworzec. Kiedy byli na jego terenie pokrzywdzony zauważył funkcjonariuszy SOK. Nie zastanawiając się ani chwili opowiedział im o zdarzeniu, które go spotkało. Podejrzany w tym czasie bardzo szybko oddalił się. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu. I tak dzięki obrazowi z kamer, znajomość terenu i mieszkańców, dzielnicowy asp. Daniel Bonisławski ustalił dane oraz miejsce przebywania podejrzanego. 33-latek został zatrzymany. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał.

Za przestępstwo rozboju popełnione w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) mężczyźnie grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

jk/in