Iława: Grozili pozbawieniem życia. Zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Grozili pozbawieniem życia. Zostali zatrzymani

Kary pozbawienia wolności grożą 2 mieszkańcom powiatu iławskiego. Pierwszy z mężczyzn trzymając w ręku maczetę groził sąsiadom. Drugi odkręcił kurki w kuchence gazowej i z zapalniczką w dłoni groził spaleniem mieszkańcom domu. Obaj ze swojego zachowani będą tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z bloków w Iławie. Zgłaszająca dodała, że sąsiad zniszczył maczetą drzwi do klatki schodowej. Z jej relacji wynikało także, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że 26-latek pokłócił się z sąsiadami i kiedy zabrakło argumentów słownych mężczyzna ze swojego auta wyciągnął maczetę i zaczął nią grozić sąsiadom. Mężczyzna nie poprzestał na groźbach lecz w pewnym momencie złapał kamień i rzucił nim w samochód sąsiadów uszkadzając go. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy i osadzili w policyjnej celi. 26-latek podczas zatrzymania wyzywał również funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do zaniechania czynności służbowych polegających na zatrzymaniu i doprowadzeniu do jednostki policji. 26-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów m.in. zniszczenia mienia, posiadania narkotyków, znieważenia oraz wywierania wpływu na funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej czy też grożenia. Mieszkaniec Iławy przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku  do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzny.

Z kolei w gminie Iława policjanci interweniowali wobec 37-latka, który odkręcił kurki z gazem i trzymając w ręku zapalniczkę groził, że wszystko spali. Policjanci osadzili mężczyznę w policyjnej celi.  Po wytrzeźwieniu 37-latek został przesłuchany. Kodeks karny za narażenie na niebezpieczeństwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

jk/in