Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Chwila nieuwagi doprowadziła do potrącenia pieszego

Jesień to pora roku kiedy z powodu szybciej zapadającego i dłużej utrzymującego się zmroku wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób pieszych. Zmniejszona widoczność i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu pieszych jak i kierowców. Dlatego policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Wczoraj (10.10.2018) przed godz. 9:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 48–latek kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu dla pieszych, doprowadzając do potrącenia.  Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Zachowaj ostrożność!

Od początku 2018 roku do końca września na terenie powiatu iławskiego doszło do 760 zdarzeń drogowych, w których zginęło 8 osób, a  69 zostało rannych. Ten okres roku wymaga od uczestników ruchu drogowego jeszcze większej uwagi. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Noś odblaski!

Niech elementy odblaskowe staną się częścią Twojej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie gdyż po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Przypominamy. To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.

(jk/tm)