Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Policyjny dozór dla sprawcy rozboju na nieletnich

Działdowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna ukradł głośnik nieletniemu, grożąc mu przy tym pobiciem. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju wobec 22-letniego mieszkańca gminy Działdowo. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w dniu w miniony piątek (05.10.2018) w Działdowie w parku Jana Pawła II, grożąc użyciem przemocy małoletniemu mieszkańcowi Działdowa, zażądał od niego wydania głośnika bezprzewodowego o wartości 400zł. W wyniku podjętych działań działdowscy policjanci ustali sprawcę tego czynu, a następnie zatrzymali i postawili mu zarzut rozboju.

Rozbój to jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko mieniu. Zagrożenie karą w przypadku tego przestępstwa sięga aż 12 lat pozbawienia wolności, zaś minimalny wymiar kary to 2 lata.

(jn/tm)