Szczytno: Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia

Policjanci ze Szczytna poszukują świadków śmiertelnego potrącenia w miejscowości Dąbrowy, w którym zginął 46-letni mieszkaniec Dąbrowy. Mężczyzna został najprawdopodobniej potrącony na drodze przez ciemny samochód osobowy, którego kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca zdarzenia. Z relacji świadków wynika, że było to auto marki Audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi. Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu zatrzymał się kierowca TIRA.

Przypomnijmy!!!

W środę (03.10.2018) wieczorem o godz. 20:15 oficer dyżurny policjantów w Szczytnie został powiadomiony, że w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji oraz karetka pogotowia. Niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych potrąconemu mężczyźnie, którym okazał się 46-letni mieszkaniec Dąbrowy. Funkcjonariusze na podstawie zeznań świadków i przeprowadzonych oględzin ustalili, że zmarły mężczyzna został najprawdopodobniej potrącony przez samochód osobowy – ciemne Audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi, którego kierowca po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Myszyńca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pracujących pod nadzorem prokuratora. Kierowcy, który spowodował wypadek skutkujący śmiercią innej osoby, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia, grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informację na temat tego zdarzenia, które mogą pomóc w ustaleniu jego sprawcy. Informacje takie można przekazać osobiście w dowolnej jednostce policji, dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub bezpośrednio do szczycieńskich policjantów tel. 89 623 22 00. Informacje takie można przekazać także anonimowo.

Nowe informacje: Policjanci ze Szczytna ustalili, że bezpośrednio na miejscu zdarzenia zatrzymał się kierowca TIRA, który może mieć informacje nt. tego właśnie śmiertelnego potrącenia.

tm/kw