Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Jak postępować i czego unikać? Odpowiedzi na pytania młodzieży udzielały policjantki

Jak postępować, by nie wpaść w konflikt z prawem i nie zamknąć sobie drzwi do pracy w niektórych zawodach, np.: służby w policji? Jakie zagrożenia czyhają na młode osoby w sieci, a jakie na drodze? O tym m.in. z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych z Działdowa rozmawiały działdowskie policjantki.

Wczoraj (17.09.2018) policjantki z działdowskiej komendy spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Działdowie i rozmawiały z nimi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Uczestnikom spotkania przypomniano co to jest demoralizacja i czyny karalne oraz jak postępować, by nie wpaść w konflikt z prawem i nie zamknąć sobie drzwi do służby w formacji mundurowej, jaką jest Policja. Policjantki omówiły m.in. zasady doboru do policji, zwróciły uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, portali społecznościowych i zamieszczaniem swojego lub cudzego wizerunku w sieci oraz przypomniały o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez osoby poruszające się skuterami i motorowerami. Jednym z tematów spotkania była również problematyka handlu ludźmi pod kątem wyjazdów zagranicznych i podejmowania pracy zarobkowej przez osoby nieletnie i młodzież.

Uczestnicy spotkań mieli możliwość zadawania pytań i wymiany swoich doświadczeń życiowych na okoliczność kontaktu z policją. Młodzież obejrzała także film pt. „Życie jest jedno, to nie gra” ukazujący młodzież, która zadarła z prawem i srogo zapłaciła za swoje nieodpowiedzialne młodzieńcze wybryki.

(jn/tm)

  • Spotkanie policjantek z młodzieżą
    Spotkanie policjantek z młodzieżą
  • Spotkanie policjantek z młodzieżą
    Spotkanie policjantek z młodzieżą
  • Spotkanie policjantek z młodzieżą
    Spotkanie policjantek z młodzieżą