Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Dziewczynki znalazły portfel z pieniędzmi i oddały go Policji

Sytuacja miała miejsce 11 września br. Dwie dziewczynki, które spacerowały po elbląskiej Starówce natknęły się na portfel. W środku znajdowały się dokumenty i pieniądze. Nastolatki portfel przyniosły do komendy policji. Funkcjonariusze sprawią, że trafi on teraz do prawowitego właściciela.

Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu trafiają różne zagubione przedmioty choć biuro rzeczy znalezionych funkcjonuje w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności. Tam też te przedmioty są przekazywane lub też w przypadku znalezionych pieniędzy wpłacane na specjalne konto. Obecnie wpłacono tam dwie sumy powyżej 1000 zł czekające na prawowitego właściciela oraz kilka drobniejszych kwot.  

Ale są przedmioty, których nie przekazujemy. Do Komendy Policji można przynieść znaleziony dowód osobisty, paszport ale także znalezione przedmioty, na które trzeba mieć pozwolenie np. broń. W sytuacji znalezienia przedmiotu, który jest niebezpieczny nie należy go przemieszczać tylko oznakować miejsce i zadzwonić pod nr 112 lub 997.

kn/kw