Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, Elbląg, Ostróda: Bezpieczeństwo najmłodszych to dla nas naczelna sprawa

Wrzesień to przede wszystkim miesiąc powrotów dzieci do szkół, a dla najmłodszych sprawdzian z samodzielności i pierwszych kontaktów z nowym otoczeniem i środowiskiem poprzedzającym etap szkolny. Bezpieczeństwo w ich przypadku jest jednym z najważniejszych i priorytetowych zadań edukacji przedszkolnej.

Działdowo:

Dbając o bezpieczeństwo i edukację w tym zakresie osób najmłodszych, policjantki i dzielnicowy z Działdowa przeprowadzili spotkania i pogadanki z miejscowymi przedszkolakami. Policjantki gościły w Przedszkolu nr 3 na ul. Sportowej w Działdowie, natomiast maluchy z Przedszkola nr 4 odwiedziły działdowską komendę policji.

Spotkania policjantów z dziećmi to znakomita okazja do przekazania dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, właściwego korzystania z sygnalizacji świetlnej, czy właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia. Policjantki omówiły dzieciom za pomocą kolorowanek jak korzystać z przejścia dla pieszych, sygnalizacji świetlnej oraz przypomniały numery alarmowe. Funkcjonariuszki przestrzegły maluchy przed kontaktem z bezpańskimi zwierzętami, a także przed rozmową i kontaktem z osobami obcymi i nieznajomymi. Dzieci miały możliwość przymierzenia policyjnych czapek, kamizelek, jak również miały okazję zrobić odbitki śladów swoich linii papilarnych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki udały się z policjantką na przejście dla pieszych i w praktyce przećwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Natomiast przedszkolaki goszczące w komendzie podczas spotkania z dzielnicowym dodatkowo miały możliwość obejrzenia i wejścia do policyjnego radiowozu oraz zapoznania się z codzienną służbą policjanta tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowego. Dzieci zapoznały się z materiałami filmowymi dotyczącymi bezpieczeństwa i skorzystały z porad policjanta odnośnie prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Elbląg: Bezpieczna droga do szkoły - spotkania policjantów z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

 

Jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez ulicę, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem. O tym oraz o zagrożeniach związanych z e środkami odurzającymi mogły dowiedzieć się dzieci podczas spotkań z policjantami. Od początku roku szkolnego już 2 202 dzieci z terenu Elbląga, Pasłęka i powiatu elbląskiego, wzięło udział w pogadankach na temat bezpieczeństwa. Policjanci z ruchu drogowego i dzielnicowi uczestniczyli w 130 spotkaniach. Najmłodsi otrzymywali od policjantów odblaski.

Ostróda: Policjanci z wizytą w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęły się również policyjne działania "Bezpieczna droga do szkoły" mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Nietypową lekcję o bezpieczeństwie odbyły ostatnio dzieci z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie. Uczniów odwiedził tamtejszy dzielnicowy- asp. Krzysztof Rogowski.

Policjant opowiedział, na czym polega jego praca i czym zajmuje się na co dzień. Funkcjonariusz omówił również zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, domu, szkole jak i na podwórku.

 

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czemu noszenie odblasków jest tak ważne i może uratować nam życie. Chętnie uczestniczyły w dyskusji i zadawały mnóstwo pytań.

 

Ogromną atrakcją a zarazem niespodzianką dla dzieci były policyjne motocykle, na których przyjechali policjanci ostródzkiej drogówki. Każdy z uczniów miał możliwość poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz i usiąść za kierownicą tych pojazdów.

 

 

 

   dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,

   zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,

   ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

   wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,

   w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

 

   odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,

   przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

 

          w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

jn/ks/kw

Ładowanie odtwarzacza...