Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Pisz

Pisz: W liście podziękowała policjantom za profesjonalne i skuteczne działanie

Już następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa piscy kryminalni odzyskali skradziony telefon. Do zdarzenia doszło w jednym z miejscowych marketów. Sprawcą kradzieży okazał się 60-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna usłyszał zarzut. Policjanci odzyskali telefon i przekazali go właścicielce. W podziękowaniu za skuteczne działanie kryminalni otrzymali od pokrzywdzonej list gratulacyjny.

Pod koniec sierpnia br. w jednym z piskich marketów doszło do kradzieży telefonu komórkowego na szkodę klientki. Kobieta nieopatrznie pozostawiła swój telefon w wózku zakupowym. Dopiero w domu zorientowała się, że go nie ma. Wróciła do sklepu, ale telefonu już tam nie było.

Na podstawie zapisu z monitoringu śledczy, we współpracy z personelem sklepu doszli do wniosku, że sprawcą kradzieży jest starszy mężczyzna, który przyjechał do marketu samochodem.

Policjanci ustalili jego dane personalne i dotarli do niego. Było to 60-letni mieszkaniec Pisza. W jego domu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli telefon utracony przez kobietę.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Grozi mu  nawet kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy przekazali odzyskany telefon jego właścicielce. Był on bardzo ważny dla niej, dlatego nie kryła swojej radości i wdzięczności.

W podziękowaniu za profesjonalne i skuteczne działanie piscy kryminalni otrzymali od kobiety list gratulacyjny.

asz/in

  • Podziękowanie
    Podziękowanie