Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Pisz

Pisz: Ukradł matce kartę bankomatową i wypłacił z jej konta 1300 złotych

Piscy kryminalni przedstawili dwa zarzuty 24-letniemu mieszkańcowi Pisza. Mężczyzna bez wiedzy i zgody matki zabrał jej kartę bankomatową. Z jej konta wypłacił sobie 1300 złotych. Policjantom powiedział, że potrzebował gotówki na spłatę długów. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo włamania oraz kradzieży. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do piskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Pisza, która powiadomiła policjantów o kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy z jej konta. Dodała, że zrobił to jej 24-letni syn.

Policjanci wyjaśniając okoliczności tej sprawy zebrali materiał dowodowy na podstawie, którego przedstawili synowi zgłaszającej dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył kradzieży karty bankomatowej. Drugi odnosił się do kradzieży z włamaniem polegającej na wypłacie z bankomatu pieniędzy w łącznej kwocie 1300 złotych po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczenia elektronicznego w postaci kodu PIN.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu tych czynów. W rozmowie z policjantami powiedział, że potrzebował pieniędzy na spłatę długów.

24-latek wkrótce odpowie przed sądem.

Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asz/in