Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Ciało 34-latka wyłowiono z Jeziora Mamry. To już 36 utonięcie w tym roku na Warmii i Mazurach

Węgorzewscy policjanci przez trzy dni poszukiwali 34–letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna wcześniej był na Jeziorze Mamry, gdzie pływał łodzią pomiędzy wyspą Upałty, a plażą Zwierzyniecki Róg. Do działań poszukiwawczych zaangażowali się również strażacy oraz ratownicy z MOPR. Gdy ciało 34-latka wyłowiono z Jeziora Mamry, stał się on niestety już 36 ofiarą utonięcia na Warmii i Mazurach w tym roku.

W poniedziałek (06.08.2018) około godz. 15:30 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. 34-latek pływał łodzią wraz ze znajomymi na Jeziorze Mamry pomiędzy wyspą Upałty, a plażą Zwierzyniecki Róg w miejscowości Trygort. W pewnym momencie mężczyzna znalazł się w wodzie. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą na wodzie, do której włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Węgorzewa, Giżycka i Olsztyna oraz ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez trzy dni trwały intensywne poszukiwania mężczyzny. Od świtu do zmierzchu każdego dnia Jezioro Mamry sprawdzali policyjni wodniacy. Zaangażowana została także specjalistyczna grupa płetwonurków z PSP w Giżycku, która analizowała dno jeziora przy użyciu sonaru. W środę około godz. 20:00 ciało mężczyzny wyłowiono z Jeziora Mamry. Wczoraj (09.08.2018) członkowie rodziny potwierdzili tożsamość zaginionego 34-latka. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny.

 

  • Policjanci podczas akcji poszukiwawczej Policjanci podczas akcji poszukiwawczej
    Policjanci podczas akcji poszukiwawczej
  • Policjanci podczas akcji poszukiwawczej Policjanci podczas akcji poszukiwawczej
    Policjanci podczas akcji poszukiwawczej
  • Policjanci podczas akcji poszukiwawczej Policjanci podczas akcji poszukiwawczej
    Policjanci podczas akcji poszukiwawczej

 

Tragiczne zdarzenie z udziałem 34-latka to niestety już 36 pozycja na liście utonięć na Warmii i Mazurach od początku roku, a 27 od początku sezonu wodnego. Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują do wypoczywających nad jeziorami o zachowanie zdrowego rozsądku i bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na wodzie. Lato to okres wypoczynku, relaksu i oderwania od codziennych obowiązków. Nic jednak nie zwalnia nas o dbania o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich.

 

 

(gm/tm)