Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Kierował pomimo cofniętego uprawnienia. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Iławy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 72-latkowi. Mężczyzna kierował mercedesem nie stosując się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnienia. Za popełnione przestępstwo mężczyzna w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 72-latkowi. 21 maja br. mężczyzna kierujący mercedesem został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z ulic w Iławie. W jej trakcie okazało się, że mężczyźnie decyzją starosty iławskiego zostało cofnięte uprawnienie do kierowania samochodem osobowym. Wkrótce 72-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny art. 180a mówi o tym, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

jk/in