Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku. Zginął rowerzysta

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Solanka - Srokowo. Kierowca samochodu marki Volvo podczas mijania się z innym pojazdem osobowym uderzył w jadącego środkiem jezdni rowerzystę. Pomimo podjętej reanimacji 65-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Okazało się że rowerzysta nie posiadał oświetlenia roweru, jak również elementów odblaskowych na sobie.

Kętrzyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (09.08.2018) o godz. 22.20 na trasie Solanka - Srokowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu marki Volvo podczas mijania się z innym pojazdem osobowym, nie zauważył wystarczająco wcześnie na swoim pasie drogi jadącego rowerzysty. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia, rowerzysta jechał środkiem jezdni, nie miał na sobie elementów odblaskowych, a rower nie był wyposażony w wymagane oświetlenie. Pomimo podjętej reanimacji 65-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący autem mieszkaniec Warszawy był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Przypominamy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych podczas wieczornego i nocnego przemieszczania się drogami. Przepis obowiązuje pieszych oraz rowerzystów poruszających się poza terenem zabudowanym. Stosując odblaski powiększamy zasięg swojej widoczności z 40 metrów do 150 metrów, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo i może uratować życie.

(md)