Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Wakacyjna lekcja bezpieczeństwa z uczestnikami obozu „Mali Odkrywcy” w Kaczym Bagnie

W trakcie działań „Bezpieczne Wakacje 2018” przedstawicielki nowomiejskiej policji i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim odwiedziły dzieci wypoczywające na obozie „Mali Odkrywcy” zorganizowanym w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie.

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje” spotykają się z uczestnikami zorganizowanego letniego wypoczynku na terenie całego powiatu nowomiejskiego. Tym razem o bezpieczeństwie podczas wakacji policjantka i pracownik sanepidu rozmawiali z uczestnikami obozu „Mali Odkrywcy” zorganizowanego w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych w Kaczym Bagnie.

Tematem wiodącym wczorajszego spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo: bezpieczne zachowania na drodze, w domu, nad wodą i w lesie. Podczas wizyty w Kaczym Bagnie goście omówili zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach dotyczących kąpieli na otwartych akwenach wodnych oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Obozowicze mieli okazję przypomnieć sobie reguły, których należy przestrzegać wypoczywając w lesie i jak bezpiecznie poruszać się drogą.

W trakcie trwających wakacji nowomiejscy policjanci nadal będą spotykali się z uczestnikami zorganizowanych wypoczynków, by przypominać im, aby w tym szczególnym okresie jakim są właśnie wakacje nie zapominali o zdrowym rozsądku, rozwadze i wyobraźni.

(lm/tm)

  • Spotkanie w Kaczym Bagnie
    Spotkanie w Kaczym Bagnie
  • Spotkanie w Kaczym Bagnie
    Spotkanie w Kaczym Bagnie