Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Dzielnicowy z wizytą w obozie skautów w Stańczykach i u członków klubu karate

Dzielnicowy gminy Dubeninki wspólnie ze strażakami, strażnikami granicznymi i pracownikami sanepidu po raz kolejny wziął udział w profilaktycznej akcji połączonej z kontrolą obozowiska harcerzy. Tym razem był to obóz w Stańczykach. Inny dzielnicowy spotkał się natomiast z uczestnikami obozu zorganizowanego przez członków mazowieckiego klubu karate.

Dzielnicowy w obozie w Stańczykach

Wakacje to czas wzmożonej aktywności służb, w tym również Policji. W tym okresie pod szczególnym nadzorem znajdują się miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, które kontrolowane są przez służby mundurowe i sanepid. Kontrole te opierają się na sprawdzeniu warunków socjalno-bytowych i sanitarnych oraz zabezpieczeń, zgodnie z którymi wypoczywający muszą mieć zapewnione maksimum bezpieczeństwa. Po raz kolejny w takich działaniach w swoim rejonie służbowym w gminie Dubeninkach wziął udział dzielnicowy asp. szt. Marcin Hiszpański. Policjant przy współpracy strażaków, strażników granicznych i sanepidu współuczestniczył nie tylko w kontroli, ale też w zajęciach profilaktycznych, które odbyły się w piątek (27.07.18) w Stańczykach. Dzielnicowy wyjaśniał skautom z Poznania, jak należy unikać zagrożeń wakacyjnych, apelując przy tym o właściwe zachowanie podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusz poruszył również kwestie odpowiedniego zachowania się nad wodą, przypomniał również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Strażacy wspólnie z pracownikiem sanepidu rozmawiali natomiast o bezpieczeństwie nad wodą i w lesie, w szczególności o nie paleniu ognisk w miejscach do tego nie wyznaczonych. Wyjaśniali, jak należy zachować się w sytuacji nieprzewidzianych zjawisk pogodowych oraz jakie są etapy postępowania i łączności ze służbami ratunkowymi. Przestrzegali również przed skutkami „spotkania” z kleszczami i rośliną barszczu sosnowskiego oraz omówili zasady postępowania w przypadku takiego zdarzenia. Wspólna akcja służb mundurowych i sanepidu to jedno z wielu przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji podczas tegorocznych wakacji.

 

 • Spotkanie dzielnicowego z kolonistami Spotkanie dzielnicowego z kolonistami
  Spotkanie dzielnicowego z kolonistami
 • Spotkanie dzielnicowego z kolonistami Spotkanie dzielnicowego z kolonistami
  Spotkanie dzielnicowego z kolonistami
 • Spotkanie dzielnicowego z kolonistami Spotkanie dzielnicowego z kolonistami
  Spotkanie dzielnicowego z kolonistami

 

Dzielnicowy spotkał się z uczestnikami obozu karate

Dzień wcześniej, w miniony czwartek (26.07.2018) dzielnicowy gołdapskiej komendy asp. szt. Tomasz Dobrzyński spotkał się z dziećmi z mazowieckiego klubu karate „Nikobushi” w jednym z miejscowych ośrodków wypoczynkowych. Celem wizyty policjanta było przeprowadzenie z dziećmi pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i zabaw na świeżym powietrzu, przestrzegając jednocześnie przed niebezpieczeństwami w trakcie letniego wypoczynku. Uczestnikom spotkania przypomniał również wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych.

 

 • Dzielnicowy z wizytą w obozie karateków Dzielnicowy z wizytą w obozie karateków
  Dzielnicowy z wizytą w obozie karateków
 • Dzielnicowy z wizytą w obozie karateków Dzielnicowy z wizytą w obozie karateków
  Dzielnicowy z wizytą w obozie karateków

 

(ab/tm)